تغذيه افراد ديابتی
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ آبان ،۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

- آيا افراد ديابتي، مي‌توانند غذاهاي شيرين هم بخورند؟

اصولاً غذاهاي شيرين جزء يكي از گروه‌هاي اصلي غذايي هستند كه كربوهيدرات ناميده مي‌شوند، نان و غلات و ميوه‌جات نيز جزء گروه كربوهيدرات‌ها هستند. تمامي غذاهاي متعلق به گروه كربوهيدرات پس از گوارش و هضم در بدن به قند ساده (گلوكز) تبديل مي‌شوند. پس افراد ديابتي مي‌توانند غذاهاي شيرين حاوي شكر را جانشين غذاهاي ديگر حاوي كربوهيدرات كنند. مثلاً اين امكان وجود دارد تا با كم كردن از مقدار برنج يا نان در يك وعدة غذايي امكان خوردن ژله به عنوان دسر بعد از غذا را فراهم كرد. نكتة قابل ذكر ديگر در اين مورد زياد بودن انرژي (كالري) موجود در غذاهاي شيرين مي‌باشد كه مي‌تواند در صورت عدم رعايت تعادل در مصرف آن‌ها باعث اضافه وزن و چاقي گردد. از طرفي ديگر غذاهاي شيرين گروه كربوهيدرات‌ها بر خلاف غذاهاي ديگر فاقد ويتامين‌ها و املاح لازم براي بدن مي‌باشند. بنابراين مصرف اين غذاها  و جايگزين كردنشان با غذاهاي ديگر حتماً با مشاورة متخصص تغذيه‌اي كه در زمينه تغذيه ديابتي اطلاعات كافي دارد انجام بپذيرد.

ولي بهتر اين است كه افراد ديابتي به طور كلي از مصرف كربوهيدرات‌هاي سريع‌الجذب مثل قند و شكر، خرما، عسل، توت خشك، كشمش و انجير خشك تا حد امكان پرهيز نمايند.

با تشکر از دکتر هراتی

در مقاله بعدی در مورد کربوهيدراتها مينويسم 


 
 
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ آبان ،۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

همايش روز جهانی ديابت امسال با همراهی وزارت بهداشت و درمان . انجمن

متخصصان غدد درون ريز و بنياد امور بيماريهای خاص در تاريخ ۲۳ آبان ۱۳۸۴ 

ساعت ۸ الی۱۲ صبح برگزار ميگردد.

آدرس: تقاطع بزرگراه همت و چمران- دانشگاه علوم پزشکی ايران 

 مرکز همايشهای رازی

شرکت برای عموم آزاد و رايگان است


 
ديابت چيست... !؟
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ آبان ،۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بيماري قند و يا به عبارت ديگر ديابت، بيماري مزمني است كه در نتيجة اختلال در توليد و عملكرد انسولين در بدن به وجود مي‌آيد.

انسولين هورموني است كه در لوزالمعده (پانكراس) توليد مي‌شود و سلول‌ها را قادر مي‌سازد كه گلوكز را از خون گرفته و براي توليد انرژي استفاده كنند. لوزالمعدة فرد مبتلا به ديابت، انسولين مورد نياز بدن را توليد نمي‌كند (ديابت نوع 1) و يا انسولين كارايي لازم را در بدن اين افراد ندارد (ديابت نوع 2).

از اين رو، افراد مبتلا به ديابت نسبت به افراد غير ديابتي نمي‌توانند از گلوكز به نحو احسن در سوخت و سازبدنشان استفاده كنند. در نتيجه قند خون افراد به مقدار قابل ملاحظه‌اي افزايش مي‌يابد. اين ”افزايش غلظت گلوكز“ يا ”افزايش قند خون“ را هيپرگليسمي مي‌نامند. در برآورد و تخميني كه در سال 1985 انجام شده است مشاهده شده كه 30 ميليون نفر در سراسر جهان مبتلا به بيماري ديابت بودند. اما امروزه حدود 194 ميليون نفر به بيماري ديابت مبتلا هستند كه در مقايسه با 20 سال گذشته 6 برابر شده است. اگر جلوي پيشرفت اين بيماري همه‌گير گرفته نشود تا سال 2025 تعداد مبتلايان به ديابت به 333 ميليون نفر خواهد رسيد.

افزايش قند خون سبب ايجاد عوارض زودرس و ديررس ديابت در بدن مي‌شود. اگر ديابت پيشگيري و درمان نشود، بسياري از عوارض ديابت كشنده بوده و يا حداقل سبب كاهش كيفيت زندگي فرد مبتلا به ديابت و خانواده وي مي‌شود.